Aktuality

CZECH FASHION WEEK má letos sedm zastavení

Počátek nového roku je příležitostí k bilancování minulého, ale zejména ke stanovení cílů a plánů pro nadcházející období. Jaký byl a především co nového chystá letos vydavatelství European Press Holding, a.s. a  projekt Czech Fashion Week, na to jsme se zeptali ředitele a producenta Ing. Jiřího Morštadta.

Tak tedy, jaký byl pro vydavatelskou skupinu uplynulý rok?

Rok 2023 byl pro nás všeobecně úspěšným obdobím, nejen pro samotné vydavatelství, ale i pro další projekty holdingu, jakými jsou například módní show Czech Fashion Week, Osobnost roku Ústeckého kraje a další aktivity. Dodal nám potřebný optimismus a energii pro budování a rozvoj společností a za to patří čtenářům, divákům i partnerům velké poděkování. 

 Co nového přinesl v jejím rozvoji?

Podařilo se nám zaměřit se více nejen na úroveň jednotlivých produktů, ale i spojit a uvést do života  našich projektů charitativní myšlenky. Vloni jsme v rámci Czech Fashion Weeku spojili síly s akcí Lenky Kocmanové-Taussigové „Krása pomáhá“ a věnovali teplické nemocnici přes 300 000 korun.

Které projekty se zdařily a přecházejí do letoška?

Byly to především již zmíněné Osobnost roku Ústeckého kraje, která letos vstupuje již do 13. ročníku a oceňuje jednotlivce i kolektivy za jejich přínos pro rozvoj a budování dobrého jména regionu napříč Českou republikou a Czech Fashion Week, který již v povědomí příznivců módy a designu úspěšně zakotvil.

 Rok 2024 je pro ČR významný z hlediska 20 let v EU. Jak si připomenete toto výročí?

Pro jubilejní rok 2024, související se vstupem České republiky do Evropské unie, jsme s celým týmem zapracovali na dalším rozvoji uvedených projektů, na nové grafické podobě novin, která se podle ohlasu čtenářů líbí. Uvědomujeme si sílu a význam regionů, z nichž pochází značná část našich čtenářů a diváků. Noviny jsme začali vydávat v roce 2007 v Ústeckém kraji, postupně jsme přidali další regiony včetně Prahy. A tuto strategii letos přebírá letos i Czech Fashion Week.

Prozradíte něco bližšího?

 Po Teplicích a Karlových Varech se rozvine i do dalších koutů republiky, ba i do zahraničí. Chceme lidem přinášet radost, ale i poučení z míst, která jsou historicky s módou, designem, textilním průmyslem, výrobou skla a bižuterie a bohatým společenským a kulturním životem úzce provázána. Moc se na tento krok společně s předními módními návrháři z tuzemska i ze zahraničí těšíme. Pro letošní rok  jich je naplánováno celkem sedm.

Kde všude se velkolepá módní show letos objeví?

Začínáme 8. června na kolonádě u Domu kultury v Teplicích, pokračujeme v Karlových Varech, a to hned dvakrát. Druhého července v rámci Mezinárodního filmového festivalu a pak ještě 19. září na Vřídelní kolonádě, 20. června v Národním muzeu představí svoji autorskou tvorbu Osmany Laffita, který letos samostatnou přehlídkou děkuje za možnost dvacet let tvořit v České republice, 27. července potěšíme publikum na Kolonádě Maxima Gorkého v Mariánských Lázních, 24. srpna se přesuneme na BVV Veletrhy do Brna a 5. října, obrazně řečeno, zakončíme pouť po ČR v Oblastní galerii v Liberci. Vyvrcholením letošního ročníku pak bude 9. listopadu Slovakia Fashion Week v bratislavské Redutě.

Jakou roli obecně přisuzujete tištěným médiím do budoucna?

Média vždy měla a stále mají a budou mít obrovský vliv na dění ve společnosti, přičemž každé z nich, ať už noviny, televize, weby či sociální sítě mají své příznivce. Tištěné noviny stále patří k důležitým informačním zdrojům. Jejich podoba se musí v dnešní době modernizovat a přizpůsobovat čtenářům, kteří většinou nemají mnoho času. Trendy pečlivě sledujeme již od počátku působení na trhu. Životní tempo se výrazně zvýšilo, proto volíme přehledný vzhled novin, kratší aktuální články, od samotného počátku tiskneme na kvalitním časopiseckém papíře a noviny dáváme čtenářům k dispozici bezplatně prostřednictvím vlastních stojanů, usazených na místech s velkou koncentrací lidí.  Podle údajů Českého statistického úřadu totiž stále nemá přístup k internetu zhruba 20 procent dospělé populace. I na ty chceme pamatovat.

 Co vzkážete našim čtenářům, partnerům a spoluobčanům?

Především bych chtěl poděkovat všem  čtenářům novin i portálů i těm, kteří se účastní námi pořádaných akcí. Stejně jako stálým i novým partnerům a příznivcům. Uvědomujeme si, že celá  Evropa prochází složitou ekonomickou situací a proto je podpora o to cennější. Váš zájem je pro nás motorem a inspirací. Jestli se nám i v roce 2024 podaří zpříjemnit vaše dny, bude to pro nás ta největší odměna. Ať se vám všem v roce 2024 daří! Těšíme se na setkávání s vámi.

Připravila redakce, foto archiv

-->