Aktuality

Czech Fashion Week Teplice 2017

 V Teplicích se rodí cosi nového a krásného. V pátek 23. a v sobotu 24. června představí na kolonádě u domu kultury svoji tvorbu přední domácí i zahraniční módní návrháři. Co všechno veřejnost uvidí? Na to se ptáme ředitele projektu Czech Fashion Week 2017 Jiřího Morštadta.

 

Na koho se mohou diváci těšit?

Pro letošní ročník jsme připravili celou řadu vynikajících autorů. Troufám si říct, že taková koncentrace zvučných jmen světové módy na jednom místě v Čechách dlouho nebyla. V pátek to budou Vasilieva Vasina (Rusko), Armani Jeans (Premium Fashion Brand), Jaroslava Procházková, Josef Kočí (plavky Tricoline), Petr Lakron (oděvy z kůže), Nikol a Jakub Ponerovi a Jiří Moravec.  Večer vyvrcholí přehlídkou tvorby Osmana Laffity (Kuba). V sobotu se na molu vystřídají kolekce domácích autorů - Jitky Weiss, Anny Tejklové, Jiřiny Matoušové a Petry Vyoralové (svatební šaty), které doplní Gabriela Giotto (Slovensko), Alice Abraham (teplická rodačka), Galal Giani (Francie) a modely značek Camp David a Soccx (Německo).

To zní opravdu skvěle. Kdo modely předvede?

Třicet předních modelek z Čech a Slovenska, které vybrala porota na neveřejném castingu v hotelu Hilton v Praze začátkem května. Budou mezi nimi Kristýna Dolníčková, vítězka soutěže TOP MODEL OF THE YEAR 2017, Lenka Čepáková, supermiss 2016 a Aneta Karasová, finalistka Miss Tourism v Číně.  Pánskou módu předvedou pochopitelně modelové. Každý si přijde na své.

Slyšeli jsme, že prostředí bude poněkud netradiční…

Projekt je situován do zastřešené kolonády u Domu kultury v Teplicích, jejímž autorem je architekt Otakar Binar. Ze všech úhlů pohledu má tato stavba svoje kouzlo, a tak ji využijeme jako suchou i mokrou variantu. Přehlídkové molo má délku téměř padesát metrů, diváci budou sedět podél něj ve třech řadách, takže všichni dobře uvidí. Díky velkému pochopení zastupitelů města Teplice máme velmi kvalitní zázemí v domě kultury.

Czech Fashion Week Teplice 2017 bude mít premiéru. Hodláte v projektu pokračovat?

Ano, všechno úsilí podřizujeme tomu, abychom vytvořili tradici. Podobně jako mají například Karlovy Vary svůj filmový festival, my bychom chtěli v Teplicích pořádat dny módy, každoročně jejich počet navyšovat, zvát na ně významné návrháře, světové značky i nové návštěvníky, a tak obohacovat kulturní a společenský život lázeňského města, podobně jako tomu bylo v dobách „Malé Paříže“.

A ještě poslední otázka: Jak si mohou zájemci zajistit vstupenky?

Vstupenky na jednotlivé módní přehlídky jsou v předprodeji v pokladně Domu kultury Teplice a také na www.ticketportal.cz. Pořadatelé i módní tvůrci se na všechny hosty už teď moc těší.  

 

Zdroj: (met)

  

 

-->