Aktuality

Extravagantní Anna Anna

S Annou Tejklovou z Prahy, jsem se seznámila po její přehlídce v rámci módní show Czech Fashion Week v Teplicích, před několika lety. To jsem ještě netušila, že je kromě návrhářky i malířkou, ilustrátorkou či autorkou komiksů. Svou značku Anna Anna založila před deseti lety, a tak je čas k malému ohlédnutí.

S čím jste ve své bohaté dosavadní kariéře začala?

Odjakživa jsem kreslila a malovala. Od toho se odvíjí vše. Ale například zmíněné komiksy a ilustrace už tak 10 let nedělám, není čas ani moc příležitost, dostávám zakázky převážně z módní oblasti nebo na klasické obrazy. 

A jak jste se propracovala k dalším oborům činnosti?

Ta základní činnost-malba-zůstala stejná. Založila jsem na ní svou módní značku během období mateřské, kdy jsem byla doma s dětmi. Teď je ale mým hlavním cílem techniku výroby zmodernizovat a co nejvíce vše tisknout.

Dá se říct, která práce vás nejvíc baví?

Mám jen jednu hlavní práci a to je módní návrhářství, kde využívám malbu a to mě baví moc. Malba klasických obrazů je pro mě luxus a radost, když mám čas či tu zakázku. Nově ještě píšu rubriku Módní alarm pro Prima Ženy, to mne také velmi baví. 

Kde berete inspiraci?

Na tuhle otázku nikdy nevím, co odpovědět. Asi jako byste se mě zeptala, kde beru krev????. Prostě ve mně žije sama od sebe.

Vaše obrazy, ale i módní návrhy hýří nápady a barvami. Jak při tvorbě postupujete? 

Při výrobě na míru konzultace se zákaznicí, návrh, šití… Maluji na látku vždy rovnou, žádné předkreslování či šablony nevedu. Poslední kolekce Totem barvami ale nijak zvlášť nehýřila, až na pár modelů byla složená pouze ze tří barev - černé, červené a bílé. Máte ale pravdu, že mé obrazy jsou barevné hodně, tam se můžu odvázat.

Pokud se zastavíme u módy. Jaké jsou typy vašich zákaznic?

Mé zákaznice jsou většinou výrazné osobnosti, alfa ženy, často ve vedoucích pozicích nebo zajímavých oborech. Ředitelky, podnikatelky, ženy z oblasti politiky, majitelky firem, ale i umělkyně či sportovkyně, které chtějí mít výjimečné oblečení. Doplňky si ale kupují ženy asi úplně ze všech sfér a jsem za to moc ráda.

Najde se u vás něco i pro muže?

Ano, minulý rok jsem udělala první řadu pánských a klukovských tištěných dračích triček. A žádnému mému oblečení se nedostalo takové pozornosti, jako královskému národnímu kostýmu, který jsem vyráběla ve spolupráci s Preciosou pro našeho modela a herce Dominika Chabra. Vynesl ho na mezinárodní soutěži Man of the Year 2022, kterou nakonec celou vyhrál. Což by se stalo i bez kostýmu, protože Dominik byl nejlepší, ale stejně mám radost.

Jaké typy oblečení vyrábíte?

Všechno. Od triček, tunik, body, šatů a sukní až po plesové, svatební či speciální a extravagantní kousky. Mezi zákaznicemi jsou hodně oblíbené doplňky-čelenky, šátky, čepice či kabelky.

Jste stále dobře naladěná. Dokáže vás něco rozčílit? 

Děkuji, jsem ráda šťastná a veselá, ale rozčílit se snadno dovedu. Například mě vytáčí pražská doprava, zbytečné cyklo pruhy, hnusné elektrokoloběžky uprostřed chodníku, levicoví aktivisté a moralizující pozéři.

Kde se mohou s vaší tvorbou lidé blíže seznámit, případně si objednat obraz, šaty či doplňky? 

Na mých stránkách www.annaanna.cz je k objednání vše zmíněné, případně se mi dá se speciálním požadavkem napsat.

-->