Aktuality

Osmany Laffita: Gracias

V Praze se chystá velkolepá akce. Vypukne na první letní den ve čtvrtek 20. června na Triumfálním schodišti Národního muzea v Praze. Hlavním aktérem bude známý módní návrhář Osmany Laffita, který letos slaví dvacet let své tvorby v České republice.

 Na co se mohou diváci těšit?

 Představím své nové kolekce Jaro-Léto 2025. Víc neprozradím. ????

 Dají se někde ještě získat vstupenky?

Tuto módní přehlídku věnuji lidem, kteří mne podporují celých dvacet let. Je jich opravdu hodně a už nezbývá ani místečko. Bohužel.

Proč jste před dvaceti lety zvolil jako místo pro život právě Českou republiku?  Do Československa jsem se dostal v roce 1987. Přijel jsem dál studovat a byla to moje maminka, která mě poslala do Prahy. Vlastně jsem přišel studovat hudbu, ale to nedopadlo dobře a vyhodili mě ze školy. Poté jsem byl začleněn do různých pracovních skupin a posílán z jedné továrny do druhé, až jsem v roce 1999 začal znovu pracovat v módním průmyslu.

 
Vaše tvorba u nás není neznámá. Kromě samostatných přehlídek jste se od začátku zapojil do projektu Czech Fashion Week, který začal před jedenácti lety v Teplicích. Co vám spolupráce s producentem Jiřím Morštadtem dala? 
Jirka mě jednoho dne požádal, abych představil svou kolekci během Czech Fashion Weeku v Teplicích, což jsem udělal. A protože jsem byl spokojen s profesionálním způsobem spolupráce, pokračovali jsme i v dalších letech.

 

Kromě nevšedních, přesto nositelných modelů, se zabýváte i dalšími činnostmi, jež s designem souvisejí. Které to jsou? 
Mám ještě vlastní kosmetiku a řadu parfémů značky Asombroso, vyrábím křišťálové sklenice, porcelán a brýle. Nemůžu říct, že bych se nudil.

 

 Umějí se podle vašeho názoru Češi a Češky dobře a vkusně oblékat?
 Myslím, že ano. Možná jim chybí trochu sebevědomí, ale celkově je to v pořádku.

 

 Chcete někomu jmenovitě poděkovat za podporu? Máte příležitost…

Ano. Co se týče připravované přehlídky, děkuji partnerům z Lázní Luhačovice a Lázeňského a wellness hotelu Alexandria. Rád s nimi trávím čas při odpočinku a přitom čerpám potřebnou energii. Dobře se cítím také v  ikonickém pražském obchodním domě, který prožívá své druhé mládí a tím je  Bílá labuť.

 

Jak se vám u nás líbí? 
V České republice žiju déle než na Kubě, takže se tu evidentně cítím dobře.

 

Připravila: Redakce RN, foto: archiv Osmanyho Laffity

 

 

CV:

Narodil se na Kubě, vystudoval malbu na umělecké akademii San Alejandro v Havaně, na které získal titul akademického malíře. V minulosti pracoval pro značky Versace a Kenzo. Své módní návrhy prodává po celém světě. Svoje kolekce prezentoval na New York Fashion Week, Paris Fashion Week, Bogota Fashion Week, Cannes Puerto Rico a získal cenu pro nejlepšího návrháře roku od uznávaného časopisu Vogue en Espaňol.

 

 

-->