Aktuality

Přípravy na velkolepou show Czech Fashion Week jsou v plném proudu

Čas utíká jako voda, je tu jaro a s ním vrcholí přípravy na letní velkolepou módní show Czech Fashion Week Teplice 2023. A protože se množí dotazy příznivců módy z celé České republiky, požádali jsme o rozhovor producenta projektu Jiřího Morštadta.

Jak daleko jste s přípravami na 8. ročník CFW?

Přípravy už pochopitelně běží na plné obrátky. Realizační tým se soustředí na své úkoly s cílem zachovat vše pozitivní z minulých ročníků a pro diváky přidat určité oživení a vylepšení. Letos klademe větší důraz na charitativní účely, tentokrát bychom rádi podpořili teplickou nemocnici, která je součástí Krajské zdravotní a.s. Proto jsme se spojili s úspěšnou českou modelkou Lenkou Taussigovou a jejím projektem „Krása pomáhá dětem“. Rádi bychom také dali příležitost studentům vysokých škol, kteří se zaměřují na módu a design a podpořili je v jejich rozvoji. Publikum se může opět těšit na přední módní návrháře a jejich tvorbu, kterou předvedou známé české i zahraniční modelky. Počítáme s tím, že letos módní show přeneseme i do centra Prahy a na lázeňskou kolonádu v Karlových Varech. Divákům pak chceme opět nabídnout vysoký standard služeb a osobní komfort.

Kdy a kde tento projekt letos odstartujte?

Ve shodě s partnery jsme zvolili sobotu 24. června v naději, že už bude příznivé letní počasí. Chceme tím předejít možným chladnějším večerům, které bývají v září. Na místě je již nyní poděkovat dlouhodobým partnerům, mezi které patří Statutární město Teplice, společnost KnaufInsulation Krupka a letos nově i Skupina Severní energetická. Díky nim uvidí publikum v severních Čechách to nejlepší z evropské i české současné módy a designu. Místo konání se nemění, tradičně využijeme kolonádu u Domu kultury v Teplicích a jeho zázemí. Začátek show je stanoven na 14. hodinu.

Uvidíme také „domácí“ návrháře?

Samozřejmě. Jsme regionální patrioti, proto i letos dostanou příležitost místní tvůrci. Celý, řádově sto členný realizační tým se do Teplic velmi rád vrací a těší se setkání  s veřejností. Záštitu projektu poskytli hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller, Ministerstvo kultury a Ministerstvo pro místní rozvoj.

Text: redakce, foto z loňského ročníku pořídil Daniel Šeiner

-->