Aktuality

Tereza se těší na CFW 2024

Ať si oblékne cokoli, vždycky jí to sluší a umí v tom chodit. Aby ne, Terezka Bohuslavová patří mezi přední české modelky už 11 let. Ani letos 8. června nebude chybět na 11. ročníku velkolepé módní show Czech Fashion Week na kolonádě u Domu kultury v Teplicích.

 Kdy jste s modelingem začínala?

Moje cesta do světa modelingu začala v mých 16 letech. V té době jsem byla plná očekávání, nadějí, a tak trochu i obav z neznámého světa, který před sebou mám. Vzpomínám si, jak jsem stála na prahu své první velké výzvy, kterou pro mě představovala účast na soutěži Top model of the Year., kterou  pořádal Jiří Morštadt. Tenkrát jsem obsadila 3. místo, a to pro mě bylo velké uznání a potvrzení, že se chci modelingu věnovat naplno. Poté jsme s Jirkou navázali spolupráci, která trvá dosud. Právě díky Jirkovi jsem měla možnost účastnit se mnoha přehlídek a focení, což mě posunulo o velký kus dál v kariéře. Modeling mě zavedl i do zahraničí. Strávila jsem nějaký čas v módních metropolích jako jsou Miláno a Paříž. Zde jsem měla příležitost nahlédnout do světa mezinárodního modelingu a rozšířit své obzory. Bylo to období plné nových zážitků, cenných zkušeností a především tvrdé práce. Kromě toho jsem se zúčastnila několika soutěží krásy, které mi přinesly nejen zkušenosti, ale i několik korunek, které jsou krásnou připomínkou těchto úspěchů. V současnosti se převážně zaměřuji na módní přehlídky. Je to oblast modelingu, která mě vždy nejvíce bavila a naplňovala.

 Jaká je to řehole?

Často se setkávám s lidmi, kteří mají o modelingu značně zkreslené představy. Podle nich je to svět nekonečných zábav, večírků a společenských akcí. Ale realita je úplně jiná. Každý den je bojem s časem, disciplínou a obrovskou konkurencí. Neustále se musíte přizpůsobovat novým požadavkům, učit se novým věcem a být připraveni na nečekané změny. A to nejen po fyzické, ale i po psychické stránce. Musíte si udržovat váhu, být neustále v kondici a pečovat o svůj vzhled. To vyžaduje intenzivní trénink, pečlivě sestavený jídelníček a dostatečný odpočinek. Není to o hladovění nebo extrémních dietách, jak si mnozí myslí, ale o nalezení rovnováhy a zdravého životního stylu, který vám umožní zůstat ve formě a současně být zdravý. Psychická odolnost je pak možná ještě důležitější. Svět modelingu je plný odmítnutí, kritiky a tlaku. Musíte se naučit, jak se s tím vyrovnat, jak neztratit sebevědomí a jak si ponechat svou vnitřní sílu a motivaci. To vyžaduje silnou vůli, odolnost a schopnost nepolevit, i když věci nejdou úplně podle plánu. Proto chci tento mýtus o modelingu jako o jednoduchém a snovém povolání jednou provždy vyvrátit.

Co vám, dnes už při občanském povolání marketingové asistentky, dává a co naopak bere?

Jako někdo, kdo se věnuje modelingu a zároveň pracuje na plný úvazek, mohu potvrdit, že skloubit tyto dvě činnosti dohromady je velký oříšek. Je to opravdu hodně časově náročné.  Mé ambice v modelingu musely jít trošku stranou kvůli mému zaměstnání. Avšak musím říct, že můj zaměstnavatel Mostecká montážní a.s. nejenže respektuje a podporuje moji vášeň pro modeling, ale také mi poskytuje flexibilitu, která mi umožňuje účastnit se castingů, focení a módních přehlídek. Navíc, nedávno se Mostecká montážní a.s. spojila s Czech Fashion Week, což pro mě byla velká příležitost. Jako modelka, která se Czech Fashion Weeku účastní již od roku 2016, jsem byla nadšená z této nové synergie mezi mým zaměstnáním a modelingovou kariérou. Tato spolupráce posiluje vztah mezi mým profesním a osobním životem.

Jaká jste při přehlídkách v zákulisí dívčí parta?

Když se ohlédnu za svými začátky v modelingu, musím se přiznat, že jsem měla určité obavy. Ale strach byl naprosto zbytečný. Zajímavé je, že právě v tomto konkurenčním prostředí jsem našla nejlepší kamarádky. Většinu kamarádek, které dnes mám, jsem poznala buď právě na přehlídkách nebo na soutěžích miss. S některými se vidíme pouze na přehlídkách, protože jsme každá z jiného konce republiky, a to je jeden z důvodů, proč se vždy na přehlídky těším.

V roce 2019 jste zvítězila v soutěži Miss ČR. V letech 2020/2021 jste přidala titul Miss Tourism International v Malajsii. Tenkrát se kvůli covidu soutěžilo na dálku. Čím jste zaujala mezinárodní porotu?

Díky mé výhře v soutěži jsem byla nominovaná na mezinárodní soutěž Miss Tourism International v Kuala Lumpur, ale bohužel koronavirová doba neumožňovala cestování, a tak se vedení soutěže rozhodlo, že nebude rušit ročník, ale soutěž poběží na dálku. Tohle je jedna z věcí, která mě mrzí do teď, protože jsem se na tuhle výzvu opravdu těšila. Ale i tak to vyžadovalo spoustu příprav a natáčení. Natáčela jsem několik medailonků o sobě, catwalky, prezentovala jsem ve videích svou zemi i město, ve kterém žiji. Abych odpověděla na vaši otázku, myslím si, že jsem porotce zaujala svou přirozeností a autentičností. S videi jsem si hodně vyhrála, aby byly opravdu na špičkové úrovni. Od porotců jsem získala titul Miss Tourism Global. Co je dost úsměvné, šerpu s korunkou jsem obdržela z Malajsie poštou.

Kdo vám nejvíc fandí?

Nejvíc mě v modelingu bezpochyby podporuje moje rodina a přítel. Stáli při mně vždy už od mých začátků. Jezdili mi fandit na všechny soutěže a vždy se společně těšíme na Czech Fashion Week, kam se za mnou jezdí dívat maminka a sestra pravidelně každý rok.

Jak si udržujete postavu?

Já jsem jedním z těch šťastných lidí, kteří dostali od přírody dar v podobě štíhlé postavy, kvůli které nemusím podstupovat drastické diety nebo trávit všechen svůj čas ve fitku. To však neznamená, že bych se o své tělo nestarala. Naopak se snažím udělat vše pro to, aby mi bylo dobře nejen zvenku, ale i zevnitř. Cvičím 3x týdně a zároveň se rekreačně věnuji několika sportům (lyžování, bruslení, plážový volejbal, badminton).  V jídle se nijak neomezuji, ale zase se nepřejídám. Jím pravidelně 5x denně a snažím se jíst zdravěji, ale když mám na něco chuť, tak si to prostě dám.

 Na co se do Teplic nejvíc těšíte?

Nejvíc se těším na skvělou partu holek a celého realizačního týmu, že si to opět společně užijeme. Zároveň se těším, co si pro nás letos připravili návrháři. Vynést nádherné modely od předních českých i zahraničních návrhářů je pro mě vždycky čest.

 Žijete v Mostě. Co cítíte k tomuto kraji?

K mému rodnému kraji cítím lásku a spokojenost. Město Most se mnohým zdá jako nezajímavé, možná dokonce špinavé město. Já to vidím jinak. Přátelé a známí mi často radí, abych se přestěhovala do Prahy. Ačkoli jsem o tom nějaký čas uvažovala, nakonec jsem dospěla k závěru, že to není správná volba pro mě. Profesní život mě často zavádí do Prahy. Já si to tam užívám a cením si příležitostí, které mi nabízí, ale vždycky se ráda vracím domů, do Mostu. Mám tu rodinu, přátelé a hlavně domov. A to je pro mě nejdůležitější.

Text: Redakce RN, foto: archiv T. Bohuslavové

-->