Rozhovory

Andrea Kalousová: Chci vyšlápnout Kilimanjaro

Česká modelka, zpěvačka a podnikatelka Andrea Kalousová je Českou miss World z roku 2015. V neděli 15. října se zúčastnila charitativní přehlídky Móda a hvězdy v Mostě, a my jsme se jí zeptali…

Jak blízká je vám charitativní činnost?

 

Velmi ráda podporuji charitativní projekty, které mají smysl. Proto, když mě Petra Vyoralová oslovila na přehlídku, která má takový krásný přesah, tak mě to těšilo. 

 

Sama v tomto směru věnujte přízeň kočkám. Proč je podporujete a jak vám v tom mohou lidé pomoci?

 

 Ano, je pravda, že jsem kočičí nadšenec a je to o mně všeobecně známo. Miluju zvířata a tak když vidím, že někdo obětuje svůj čas a energii pro pomoc čtyřnohým mazlíčkům, pokud mohu, ráda přidám také ruku k dílu. A proč zrovna kočky? Za mě to jsou tak smyslná a roztomilá stvoření, že jim zkrátka nemohu odolat. Pomoci lidé mohou určitě tak, že nebudou lhostejní ke svému okolí a budou mít srdce a oči otevřené. A pokud chtějí konkrétně pomoci, existují různé útulky, kde finanční dárek určitě ocení. 

 

 Vypadáte báječně. Jak si udržujete postavu a dobrou náladu?

 

 Nejdříve moc děkuji. Ráda běhám a lezu na horolezecké stěně. Myslím, že to jde i ruku v ruce s dobrou náladou. 

 

Jak si nejlépe odpočinete?

 

Nejlépe si odpočinu s přáteli. Například když se s kamarádkami vyvalíme u televize a pustíme si nějakej dobrej film a k tomu si dáme super jídlo.

 

Na světové Miss World jste byla v Číně. Jak na vás vzdálená země zapůsobila?

 

 V té době mi bylo osmnáct, poprvé jsem letěla letadlem a tak nějak celkově jsem začala poznávat tenhle velkej svět. Zkušenost to byla krásná. Bylo tam spoustu holek z různých koutů světa a stále jsem s nějakými v kontaktu. 

 

Do kterých končin jste ještě zavítala?

 

Dnes si dovolím tvrdit, že jsem toho již procestovala celkem hodně. Byla jsem v národních parcích v Americe, viděla kus Asie, projela roadtripem Evropu. Ale stejně je mi zkrátka vždycky nejlépe doma. V Praze. :) 

 

Intenzivně se věnujete také zpěvu. Na co se mohou příznivci v nejbližší době těšit?

 

Mohou se těšit na koncerty 3. a 13. listopadu v Olomouci a v Brně, kde vystoupím jako předskokan Adama Ďurici. Také se samozřejmě mohou těšit na nové písničky. 

 

 Co vás ještě čeká do konce letošního roku?

 

Do konce roku mě čekají koncerty, také hraní v muzikálu Sladké mámení a dodělávání projektů. No je toho opravdu hodně. :) 

 

 A plány pro ten příští?

 

Plány na příští rok? V únoru si chci s bráchou vyšlápnout Kilimanjaro a věnovat se práci. Každý měsíc vydávat písničku, pořádat koncerty a jezdit festivaly.

 

Úplně na závěr: Čtenáři by mi neodpustili otázku: Jste zadaná?

 

Jsem zadaná tak maximálně se svojí prací. Haha a super nám to klape. Nezlobí :))) 

 

Text: redakce, foto archiv Andrey Kalousové

-->