Rozhovory

Ondra Vodný: Jak se plní sen

Letošním ročníkem velkolepé módní show Czech fashion Week Teplice 2022 provázel moderátor a DJ Rádia Evropa 2 Ondra Vodný, kterého jsme se zeptali…

Pocházíte z Ústí nad Labem. Jaký vztah máte k rodnému městu a kraji?

Ústečák jsem srdcem i duší. Mám naše město rád. Dlouho jsem odolával stěhování do Prahy. Celých osmatřicet let. Před dvěma roky jsem se nakonec do Prahy přestěhoval. Srdcem ale pořád zůstávám Ústečanem. Ta krajina města a okolí je nenahraditelná.

Kdy jste rozhodl stát se moderátorem?

Už ve 13ti letech. Bylo to dětské přání, které se změnilo v odhodlání a nakonec i v realitu, která stále trvá.

Jak přímočará nebo trnitá byla cesta k vysněnému cíli?

Cesta to jednoduchá nebyla. Hlavně proto, že jsem začal na svém snu pracovat tak brzo. Brzdil mě věk a do 18ti let jsem téměř neměl šanci se někde uchytit. Přesto jsem potkal spoustu skvělých lidí, kteří mi dali šanci a pomáhali mi dětský sen plnit. Už si ani nedokážu představit jak těžké začátky byly. Jsem za ně ale rád. Všechny ty zkušenosti, které jsem sbíral, mi pomohly dostat se až tam, kde jsem teď.

Kromě regionálních rádií jste pracoval i pro televize Nova a Prima a také Markíza. Jak na tu dobu vzpomínáte?

Velmi rád a pěkně. Byla to cenná zkušenost. Prošel jsem obrovským konkurzem, který TV Nova dělala a vzešel jsem z toho jako jediný mužský moderátor pro Snídani s Novou. Tehdy to byla úžasná kombinace. V týdnu jsem vysílal na rádiu Evropa 2 a k tomu jsem se pravidelně objevoval v pořadech TV Nova. V té době to bylo téměř nejvíc, čeho se dalo docílit. Největší zkušenost a zábava ale byla v rámci spolupráce s TV Markíza a projektem „První Česko-Slovenská Superstar“, kde jsem moderoval zákulisní vstupy a pořady s castingů. To byl opravdu splněný sen. Dostal jsem úžasnou školu od všech, se kterými jsem měl tu čest spolupracovat.

Kromě mluveného slova je vám blízká hudba a tanec. Co máte za sebou v těchto oborech?

Přes 10 let jsem moderátorem projektu Taneční Skupina Roku. Je to česko-slovenské turné, které hledá nejlepší taneční skupiny. Tento projekt je moje srdeční záležitost. Za svou dlouho éru se dostal i do mezinárodního povědomí. Na finále přijíždějí světové taneční hvězdy. Vítězné choreografy a taneční skupiny navíc vysíláme do zahraničí. Spolupracujeme s New yorským Broadway Dance Centrem a tanečníky jsme vezli také do Las Vegas na finále největší americké taneční tour. Já sice netančím, ale taneční komunitu česko-slovenskou i tu mezinárodní miluju a jsem moc rád její součástí. Má velmi blízko k muzice,  a to je zase moje specialita.

Kdy a s čím jste „zabrousil“  na mezinárodní scénu?

Po televizní éře jsem měl chuť se posunout dál. Právě do zahraničí. V moderování jsem mezinárodní úspěch v angličtině neviděl. Proto jsem se začal naplno věnovat hudbě. DJingu, hudební produkci. Vznikl z toho hudební projekt Ondray. S tím jsem vydal několik songů, které měly úspěch v hitparádách. Jeden se dostal do mezinárodně populárního seriálu Netflixu. Navíc jsem s tímto projektem vystoupil v nejlepším klubu světa Hi Ibiza, v londýnském legendárním klubu Ministry of Sound, chorvatském Kalypso klubu, New yorské Webster Hall, také ve Francii, Dubai a dalších úžasných místech. Tohle je navíc oblast, ve které chci po covidové pauze nejvíce pokračovat.

 

 Jaké je portfolio vašich služeb v současné době?  

Ondra Vodný je DJ a moderátor. Moderuji akce všeho druhu, od firemních večírků, společenských a sportovních událostí, až po plesy. Velmi často právě ve spojení s DJingem. Pro klienta je výhodné mít moderátora a DJe v jednom. Celý večer odmoderuji a pak ještě odehraji after party. Neomezuji se na žádný hudební styl. Hraji na přání a jakýkoliv hudební styl, který se zrovna lidem líbí. V současné době mám také speciální DJ SHOW koncept – DJ hudební set se speciálními efekty – pyro a konfety a světla. Často působím také jako konzultant pro velké klienty na přípravě jejich akcí, předávání cen, event marketingových strategií. Pomáhám mladým talentům při začátku jejich kariéry a učím je to, co jsem se za posledních 20 let naučil já. Pod projektem Ondray pak hraji v klubech, na festivalech a chystám spoustu nové muziky.

 Z čeho máte největší radost?

Ze své rodiny. Svojí manželky, svojí dcery. Z toho, jak skvěle se nám podařilo nastartovat tuhle životní etapu. Pomohly nám k tomu především poslední dva těžké roky. Tohle je moje největší radost.

Jak nejlépe trávíte volný čas?

S rodinou. Jsem úplně nejraději, když se všichni potkáme. Rodiče a sourozenci a všechny děti ze všech stran a je pořádně rušno. To mě baví nejvíc.

Jaké je vaše životní krédo?

Když něco chceš, musíš moc chtít a moc pro to dělat. A přesně tak to je. Všem držím palce, ať si své sny splní.

Připravila: L. Richterová, foto: archiv

-->