Rozhovory

Vítězky Miss České republiky součástí Czech Fashion Week 2023

Výjimečná módní show, jakou bezesporu je Czech Fashion Week konaný každoročně na lázeňské kolonádě v Teplicích, zve na předváděcí molo přední české modelky. Mezi ně již tradičně patří také vítězky národní soutěže Miss České republiky. Na letošní ročník, který se konal poslední květnový víkend, přijelo předvádět pět z nich.

Vítězky ročníku 2022, Miss Andreu Kaplanovou, první Vicemiss Pavlínu Jagrovou a druhou Vicemiss Karolinu Budka doplnila ještě Miss 2019 Nikola Kokyová a první Vicemiss a Miss Sympatie 2019 Sára Lyčková. První tři zmíněné dívky v závěru přehlídky ještě společně podpořily charitativní projekt Počítače dětem, na němž se Miss České republiky pravidelně podílí již od roku 2020.

 

Tři loňské vítězky si velmi váží skutečnosti, že se mohly stát letos opět součástí tak prestižní módní události. „Celý Czech Fashion Week jsem si naprosto užívala stejně jako minulý rok, letos mě navíc přijela podpořit má rodina, což mi dodalo neskutečnou energii, za kterou moc děkuji,“ usmívala se Andrea Kaplanová a Pavlína Jagrová připustila, že od loňska udělala velký pokrok. „Je to čest být mezi modelkami jedné z největších módních událostí v České republice,“ doplnila. A také Karolina Budka má ze svojí účasti radost: „Poprvé jsem byla na Fashion Week jako divák. Rok poté jako finalistka Miss a letošní rok jako jedna z vítězek i modelka. Letošní účasti si velmi cením, protože jsem se dostala do finálního výběru z celkem 350 modelek.“

 

Dívky byly vděčné za všechny modely, které mohly vynést, ale Andrea i Pavlína se nejvíc radovaly z poslední přehlídky večera s modely od návrhářky Jitky Klett. „Tuto přehlídku šly pouze modelky nad 175 cm, tak jsem byla pyšná, že jsem byla vybrána jako jedna z mála,“ přiznala Andrea a Pavlína ji doplnila: „Měla jsem na sobě celkem pět modelů, ale zlaté šaty od návrhářky Jitky Klett mi připadaly nejvíc vznešené a elegantní.“ Karolina Budka zase oceňuje modely návrháře Luďka Hanáka: „Jeho modely jsou ženské, výrazné a zkrátka vhodné pro každou ženu. Ale jinak všechny ostatní modely měly svoje kouzlo a byly vytvořeny srdcem.“

 

A co Miss České republiky 2022 přejí budoucím vítězkám, které za rok pravděpodobně také čeká účast na následujícím ročníku Czech Fashion Weeku? „Ať si tam užívají každou chvilku a tolik se nebojí, jako já vloni,“ usmívá se Pavlína Jagrová a Andrea Kaplanová doplňuje: „Je potřeba, aby na sobě neustále pracovaly, jak na postavě, tak na zdokonalování v oblasti modelingu. Musí být více průbojné.“ S tím souhlasí i Karolina Budka, která dodává: „Přeji jim tu možnost zúčastnit se největší módní události v České republice. Toto molo je právě to pravé a jedinečné.“ Od všech dívek zaznělo ještě jedno poselství – aby nové vítězky využily svého titulu co nejvhodněji a posunuly se nejen v modelingu, ale také v dobročinnosti.

 

Organizátora velkolepé akce Czech Fashion Week Jiřího Morštadta dívky obdivují za to, jak skvěle se svým týmem dokázal vše zorganizovat. „Nesmírně si vážím toho, že jsem mohla být už druhým rokem součástí tak prestižní události,“ doplňuje Andrea Kaplanová. „Do realizace a organizace Czech Fashion Week vkládá Jiří svou duši. O modelky, celý tým a hladký průběh události se stará, jak nejlépe dovede. Skutečně umí ocenit ženskou krásu,“ hodnotí pořadatele Karolina Budka. „A také posílám velkou gratulaci k čerstvým zásnubám,“ uzavírá s úsměvem Pavlína Jagrová.

 

 

Zdroj: Miss České republiky

Foto: Ondřej Čapka