masáže – výborné výsledky mají medové a anticelulitidové masáže, při kterých se pokožka vyhladí a zpevní. Doplňkem jsou krémy s obsahem sko- řice, kávy, tea tree oil nebo břečťanu, které je potřeba používat pravidelně a dlouhodobě.
ultrazvuk – díky speciálním pří- strojům, které vysílají do tkání pokožky přesně stanovené dávky ultrazvukových vln a termální energie, se redukují tukové polštáře na problémových místech a formuje se postava.
laser – při tomto ošetření se pomocí laserové hlavice zahřeje podkoží a současně se aktivuje tvorba kolagenových a elastinových vláken, a dochází tím ke zpevnění pokožky.
lymfodrenáž – pročistí a uvolní lymfatické cesty v těle a usnadní tak odtok odpadních látek z organismu, zároveň zpevní podkožní vazivo. Vybrat si můžete manuální nebo přístrojovou, obě varianty jsou velice příjemné.
liposukce – patří mezi invazivní metody. Odstraní se při ní přebytečný tuk z podkoží. Nevýhodou je bolestivost a také nutnost dodržovat určitý režim, aby se celulitida nevrátila.

.png)
Plážový manuál
Hlavní pravidlo zní, nepodceňujte sílu sluníčka, protože vaše tělo vám v tomto ohledu nic neodpustí. Sluneční záření je zrádné a vaše kůže si každý „prohře- šek“ ve formě spálenin od slunce dobře a dlouho pamatuje. Nezapomeňte, že i ten sebelepší krém s nejúčinnějšími UV filtry bude správně fungovat jen v případě, že jej použijete v dostatečném množství a rovnoměrně rozetřete na pokožku celého těla. Nejčastěji zapomínáme na uši, nos, zátylek, zadní stranu lýtek a nárty na nohou. Pokud použijete menší množství krému, než je potřeba, snížíte tak jeho účinnost. Pro dokonalou ochranu potřebujete nanést na celé tělo asi šest čajových lžiček kré- mu nebo mléka na opalování. Ruku na srdce, když toužíme po rychlém opálení, často se chováme nezodpovědně a použí- váme nižší ochranný faktor, než skutečně potřebujeme, případně se nechráníme vůbec. A naše pokožka si pomalu střádá pomstu. Nejzávažnějším následkem pak může být (kromě předčasného stárnutí pleti, vrásek a pigmentových skvrn) vznik zhoubných kožních nádorů.
Tajemné UVA, UVB a UVC
Sluneční záření se skládá ze tří složek, a na to musíme myslet pokaždé, když vybíráme nejvhodnější sluneční brýle nebo opalovací přípravky. UVA záření poškozuje strukturu pokožky a je odpovědné za její předčasné stárnutí. Způ- sobuje vrásky, protože proniká do pokožky hlouběji a může poškodit DNA kožních buněk. UVB záření je hlavním viníkem vzniku spálenin při dlouhém pobytu na slunci nebo nedostatečné ochraně kůže při opalování. Zároveň hraje klíčovou roli při vzniku rakoviny kůže. UVC záření vás neohrozí, je absorbováno zemskou atmosférou a nezasahuje na povrch zeměkoule.