Kosmetika jako ráj na zemi!

  Víte, jaký jste  fototyp? K tomu, abyste zvolili správný  SPF, musíte mít na paměti  několik faktorů. nejdůležitější  je znát fototyp své pokožky.  Ten zahrnuje přirozenou barvu  vaší pokožky před sluněním,  barvu vlasů a očí. velmi jemná a světlá pleť,  často pihatá, která se  snadno spálí a nikdy se  neopálí – doporučený SPF  30–50+.Jemná a světlá pleť, která se  opálí jen minimálně a rychle se spálí – doporučený  SPF 30–50+.Světlá pleť, která se mírně  spálí, následně ale ztmavne  – doporučený SPF 25–30.Střední pleť – spálí se jen  minimálně a snadno ztmavne – doporučený SPF 20 Snědá pleť, která snadno  ztmavne a spálí se jen zřídka – doporučený SPF 15

 

masáže – výborné výsledky mají  medové a anticelulitidové masáže, při  kterých se pokožka vyhladí a zpevní.  Doplňkem jsou krémy s obsahem sko- řice, kávy, tea tree oil nebo břečťanu,  které je potřeba používat pravidelně  a dlouhodobě. 
ultrazvuk – díky speciálním pří- strojům, které vysílají do tkání pokožky  přesně stanovené dávky ultrazvukových  vln a termální energie, se redukují tukové polštáře na problémových místech a formuje se postava.
laser – při tomto ošetření se pomocí laserové hlavice zahřeje podkoží  a současně se aktivuje tvorba kolagenových a elastinových vláken, a dochází  tím ke zpevnění pokožky.
lymfodrenáž – pročistí a uvolní  lymfatické cesty v těle a usnadní tak odtok odpadních látek z organismu, zároveň zpevní podkožní vazivo. Vybrat si  můžete manuální nebo přístrojovou,  obě varianty jsou velice příjemné.
liposukce – patří mezi invazivní  metody. Odstraní se při ní přebytečný  tuk z podkoží. Nevýhodou je bolestivost a také nutnost dodržovat určitý  režim, aby se celulitida nevrátila.
 
 
Plážový manuál
Hlavní pravidlo zní, nepodceňujte sílu  sluníčka, protože vaše tělo vám v tomto  ohledu nic neodpustí. Sluneční záření  je zrádné a vaše kůže si každý „prohře- šek“ ve formě spálenin od slunce dobře  a dlouho pamatuje.  Nezapomeňte, že i ten sebelepší krém  s nejúčinnějšími UV filtry bude správně  fungovat jen v případě, že jej použijete  v dostatečném množství a rovnoměrně  rozetřete na pokožku celého těla. Nejčastěji zapomínáme na uši, nos, zátylek, zadní stranu lýtek a nárty na nohou. Pokud  použijete menší množství krému, než je  potřeba, snížíte tak jeho účinnost. Pro  dokonalou ochranu potřebujete nanést  na celé tělo asi šest čajových lžiček kré- mu nebo mléka na opalování. Ruku na  srdce, když toužíme po rychlém opálení,  často se chováme nezodpovědně a použí- váme nižší ochranný faktor, než skutečně  potřebujeme, případně se nechráníme  vůbec. A naše pokožka si pomalu střádá  pomstu. Nejzávažnějším následkem pak může být (kromě předčasného stárnutí  pleti, vrásek a pigmentových skvrn) vznik  zhoubných kožních nádorů.
 
Tajemné UVA, UVB  a UVC
Sluneční záření se skládá ze tří složek,  a na to musíme myslet pokaždé, když vybíráme nejvhodnější sluneční brýle  nebo opalovací přípravky. UVA záření  poškozuje strukturu pokožky a je odpovědné za její předčasné stárnutí. Způ- sobuje vrásky, protože proniká do pokožky hlouběji a může poškodit DNA  kožních buněk. UVB záření je hlavním viníkem vzniku  spálenin při dlouhém pobytu na slunci  nebo nedostatečné ochraně kůže při  opalování. Zároveň hraje klíčovou roli  při vzniku rakoviny kůže. UVC záření  vás neohrozí, je absorbováno zemskou  atmosférou a nezasahuje na povrch zeměkoule.

 

Čtěte více

Osmany Laffita: Gracias

Osmany Laffita: Gracias

V Praze se chystá velkolepá akce. Vypukne na první letní den ve čtvrtek 20. června na Triumfálním schodišti Národního muzea v Praze. Hlavním aktérem bude známý módní návrhář Osmany Laffita, který letos slaví dvacet let své tvorby v České republice.

Vážení a milí čtenáři a příznivci módy a designu,

Vážení a milí čtenáři a příznivci módy a designu,

   jsme rádi, že naše společnosti European Press Holding, a. s. a Czech Fashion Week, s.r.o. mohou pro vás tak, jako v předchozích deseti letech i tentokrát připravit skvělé společensko-kulturní akce a módní přehlídky v rámci CFW 2004.

 

Nejkrásnější dívkou je Krystyna Pyszková

Nejkrásnější dívkou je Krystyna Pyszková

Pětadvacetiletá Krystyna Pyszková z České republiky se v indické Bombaji stala Miss World 2024! Tato skvělá zpráva nedávno obletěla svět a my jsme uvítali příležitost položit nejkrásnější dívce na zeměkouli několik otázek.

-->