Luxus, který si můžete dovolit Když chtějí dva zamilovaní proměnit svoji lásku v manželství, chystá

Petra Vyoralová Svatební salon Delta Most  má  dlouholetou tradici a patří k jednomu z největších v ČR. Nabízí kompletní svatební servis, včetně koordinátora svatby. Majitelkou salonu, který má pobočku i v Chomutově, je Petra Vyoralová: „Naším hlavním zájmem je, aby o zákazníky bylo co nejlépe postaráno po všech stránkách. Naši zákazníci jsou nejen z Mostu,   

Co všechno svatba nanečisto obsahuje?
Snažíme se naplnit celý název Svatba nanečisto, aneb vše, co potřebujete vědět o přípravě tohoto obřadu.  K vidění jsou proto kromě nejnovějších kolekcí svatebních šatů také snubní prsteny, svatební oznámení, různé doplňky jako jsou kravaty, závoje, atd. Na Svatbě nanečisto se snoubenci potkávají s vizážisty, kadeřníky, fotografy, koordinátory, mohou ochutnat cukrářské výrobky a dorty. Představujeme i nové trendy ve vazbě svatebních kytic a floristických výzdob. Samozřejmostí je limuzína, do které se mohou návštěvníci posadit a vyzkoušet si, jaké to je.


Jak dlouho trvá příprava dne D? 
To je velice individuální. Já po 24 letech zkušeností tvrdím, že se vše dá stihnout za 14 dnů, a to v případě, že je svatba v méně exponovaných termínech. Pokud ale snoubenci plánují svatbu např. na 1. 7. 2017, musí počítat s tím, že když si dostatečně dopředu nezarezervují fotografa, hostinu nebo třeba vizážistku, může se stát, že už bude obsazeno a budou hledat náhradní variantu. Jinak doporučuji začít s přípravami ideálně 6 měsíců předem a vše řešit s nadhledem a v pohodě.

Čtenáře určitě zajímá, na kolik svatba na klíč zhruba vyjde?
To je také velmi individuální, protože existuje spousta věcí, na kterých se dá ušetřit, anebo naopak hodně utratit. Vše se odvíjí od počtu hostů na svatbě, místa konání, ale také např. od hodiny obřadu. Velmi žádané jsou nyní podvečerní termíny, kdy se po obřadu koná pouze večerní party, a tím se dá ušetřit za oběd.


Modelky prezentovaly svatební šaty roku 2017. Odkud kolekce pocházejí a jsou možné úpravy na míry nevěsty?
Úprava na míru pro naše zákaznice je samozřejmostí. Šaty musí skvěle sedět jak v těle, tak na délku, je nutné, aby se přizpůsobily nevěstě a ne ona šatům! To, aby šaty skvěle seděly, je to nejdůležitější a o to se stará tým našich zkušených švadlen. Kolekce pochází opravdu z celého světa, ze Španělska, Portugalska, Francie, Anglie, ale i z USA. Dáváme si záležet, aby naše nevěsty vybíraly z toho nejlepšího, co světová svatební móda nabízí. 


Jak se postaráte o ženicha, družičky a další svatebčany?
Úplně stejně jako o nevěstu, podobně jako nevěstám objednáváme aktuální kolekce, tak i pánům a družičkám můžeme nabídnout nové modely pro rok 2017. Pánské obleky půjčujeme, ale i prodáváme, takže si u nás vybere opravdu každý.


V současné době je v plném proudu také plesová sezóna. Dokážete uspokojit zájemce o společenské šaty? 
V nové kolekci společenských šatů máme v obou našich salonech 140 nových modelů. Naším krédem je „luxus, který si můžete dovolit” a já doufám, že to platí do puntíku. Najdete u nás i modely, které jsou např. jediný kousek v ČR, a to nás dělá výjimečnými a možná i proto si nás vybrala např. Gabriela Koukalová, abychom ji oblékali na Sportovce roku 2016, což pro nás byla velká čest. Ohlasy na její šaty byly četné a velmi pozitivní.


Váš salon pořádá každoročně několik módních přehlídek. Některé mají charitativní charakter. Komu je určen?
Dlouhodobě spolupracujeme s dětským domovem ve Vysoké Peci a s Klokánkem v Teplicích a Ústí nad Labem, takže naše velká přehlídka Móda a hvězdy je vždy spojena i s dětmi, které zde žijí. Charitativní ale byla i Svatba nanečisto, výtěžek ze vstupného bude použit na zaplacení rovnátek 17ti leté slečny Jitky, která žije v teplickém Klokánku a která měla opravdu těžké dětství. Je to půvabná slečna a bude moc dobře, když se bude na svět usmívat s krásnými rovnými zoubky.


Na závěr trochu předběhneme: Kdy představíte letošní jarní kolekci? 
Ve svatební módě se nepředstavují jarní a zimní kolekce, ale kolekce pro celý rok a my jsme kolekci 2017 vlastně představili na říjnové přehlídce Móda a hvězdy. V současné době máme ale již objednánu předkolekci 2018, ta bude k vidění u nás v květnu, další část kolekce 2018 budeme vybírat na veletrzích v Londýně, Paříži a Miláně během února a března a u nás v salonu bude v období září - listopad.

Co vzkážete potenciálním zákazníkům?
Nedělejte ze svatebních příprav ,,bojovku”, nehledejte složitá řešení, vše lze připravit s úsměvem na rtech a nadhledem :-)

 

Text: Metropol, foto: Daniel Šeiner

Čtěte více

Extravagantní Anna Anna

Extravagantní Anna Anna

S Annou Tejklovou z Prahy, jsem se seznámila po její přehlídce v rámci módní show Czech Fashion Week v Teplicích, před několika lety. To jsem ještě netušila, že je kromě návrhářky i malířkou, ilustrátorkou či autorkou komiksů. Svou značku Anna Anna založila před deseti lety, a tak je čas k malému ohlédnutí.

Vážení přátelé, milí partneři,

Vážení přátelé, milí partneři,

ještě jednou přijměte naše upřímné poděkování za partnerství při pořádání Czech Fashion Week Teplice 2022. Bez vás by to nešlo! Vaší podpory si velmi vážíme a věříme, že nám zachováte přízeň i nadále.

Teplice stále udávají módní trendy

Teplice stále udávají módní trendy

Sobota 17. září přilákala na kolonádu u Domu kultury v Teplicích příznivce módy. Několik set jich usedlo podél přehlídkového mola, další sledovali program prostřednictvím přímého přenosu 7. ročníku Czech Fashion Week 2022.

-->