Víme, kdo má v rukou Českou Miss!

Národní soutěž krásy Česká Miss změnila na podzim majitele a vedení. Předsedou představenstva společnosti, která organizuje a připravuje nový ročník České Miss 2017, je Martin Ditmar a my známe jeho minulost!

 

Martine, objevil jste se v čele nejprestižnější české soutěže krásy. Co Vás k České Miss přivedlo?

Na filmovém festivalu v Karlových Varech jsme společně s přítelkyní Evou potkali mnoho známých a s jedním z nich jsme se dali do řeči a bavili se i na téma soutěže krásy. Objevila se nabídka do projektu Česká Miss vstoupit kapitálově a převzít vedení a řízení projektu. Zpracovali jsme due diligence audit a jelikož vnímáme její nevyužitý potenciál, rozhodli jsme jít do toho.

Co předcházelo Vašemu vstupu do projektu Česká Miss?

Mám více jak patnáctileté zkušenosti z nadnárodních pozic a řízení retailových (obchodních) firem v regionu střední a východní Evropy. V rámci České republiky jsem působil ve vedení REWE Group na pozici jednatele zodpovědný za nákup, marketing, logistiku a technické oddělení obchodů Billa. Měl jsem pod sebou více jak 4000 zaměstnanců a 200 prodejen. Souběžně s tím jsem pro společnost Palink zodpovídal za 4500 zaměstnanců a 240 prodejen v Litvě a Lotyšsku. I když je to už pár let zpátky.

Řídit velké korporace není vůbec jednoduché a nese s sebou velkou zodpovědnost. Jak Vaše kariéra pokračovala?

Po několika letech působení v zahraničí jsem se vrátil do Čech, kde jsem převzal řízení skupiny SPAR GROUP. V rámci této skupiny jsem působil na pozici generálního ředitele a jednatele společností Interspar, Spar a Spar City, kromě toho jsem řídil investiční společnost Market Invest, založil jsem nákupní alianci Metspa společně s velkoobchodem Makro, kde jsem působil v dozorčí radě. Dále jsem vykonával pozici víceprezidenta Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR a mluvčího celého retailového segmentu. 

V byznys prostředí jste se tedy očividně pohyboval jako ryba ve vodě. Jelikož se aktuálně věnujete jiným projektům, předpokládám, že z popsaných povinností jste se již vyvázal? 

Ano, po 15-ti letech působení v oblasti retailu jsem se rozhodl tuto oblast opustit a věnovat se poradenství, konzultační činnosti z oblasti mezinárodního obchodu. I na volné noze jsem dosáhl několika úspěšných start-upů a sanací (pozn. uzdravení) společností a jsem rád, že mohu být součástí prestižní londýnské společnosti Gerson Lehrman Group, která sdružuje nejúspěšnější konzultanty z celého světa.

Co si pod tím můžeme představit?

Z mého pohledu za nejzajímavější považuji spolupráci se skupinou PPF Group a jejich ruskou společností Eldorado. Společnost Eldorado je obchodní řetězec zabývající se prodejem elektroniky a domácích spotřebičů. Byl jsem spoluzodpovědný za transformaci společnosti Eldorado do nové podoby, tak aby se společnost stala lídrem na trhu v daném segmentu a byla připravena na další prodej.

Máte prý za sebou i vlastní úspěšné projekty v Čechách. V jaké oblasti podnikáte?

Své vzpomínky a zkušenosti z cest jsem promítl do projektu butikového rezortu Villa Memories kousek od Zlína. Jedná se o unikátní koncept nabízející luxusní prostředí, rodinou atmosféru a servis pětihvězdičkového hotelu, který si oblíbilo mnoho známých osobností jako třeba Roman Šebrle. Nedávno jsem také dokončil vývoj aplikace DetoxMe App zaměřené na zdravý životní styl, která patří mezi nejúspěšnější start-upy v Evropě a nově je dostupná i na americkém trhu.

Vaše minulost je tedy opravdu bohatá. Pojďme se ale vrátit k tématu České Miss a novému konceptu celého ročníku, představíte nám ho?

Měníme koncept soutěže Česká Miss, a to z důvodu, že se dnešní divák nespokojí s dvacet let starým konceptem a vyžaduje nový druh zábavy, mnohem více v duchu reality show. Koncept soutěže krásy je tedy jiný, více na online, více propartnerský i více charitativně zaměřený. Finalistky čeká několik soustředění a workshopů a inspirací je pro nás i úspěšný americký pořad Amerika hledá top modelku. Při prosincové návštěvě Ameriky proběhla jednání s lidmi z amerického televizního průmyslu a diskutovali jsme trendy v oblasti televizní zábavy. Jedním z doporučení byly i extrémní situace, které v amerických reality show skvěle fungují. 

V rámci nové České Miss plánujete i spolupráci se Simonou Krainovou a Karlem Vágnerem, jak spolupráce vznikla?

Když jsme s Evou vybírali guru na jednotlivé oblasti, napadlo nás za oblast módy a modelingu oslovit Simonu Krainovou, která je nesmírně inspirativní a profesionální a právě osobnosti, jako je ona, by měly pracovat s dívkami, předávat jim své zkušenosti a posouvat je dál. S Karlem Vágnerem se známe více jak 20 let a jsme dobří přátelé, a tak jsem mu naši myšlenku i nový koncept soutěže představil. Jsem rád, že je to zaujalo, máme jejich plnou podporu a jdou do toho s námi.

Poslední dobou se v médiích hodně psalo o netradičním zahájení castingové tour, Hledá se Česká Miss 2017. Jak vznikla tato myšlenka?

Netradiční začátek castingové tour Hledá se Česká Miss 2017 způsobil rozruch v médiích i na sociálních sítích, což je přesně cílem guerilla marketingu. Ten byl plánovaný a tak jak mi potvrdili kolegové ze zahraničí, učebnicově provedený.  Objevila se sice nějaká kritika, ale dostáváme spoustu pozitivních ohlasů a podpory, a to jak v České republice, tak ze zahraničí.


Úvodní spot Hledá se Česká Miss 2017 byl natáčený před prvním castingem. Naší snahou je průběžně dokumentovat cestu dívek od chvíle přihlášení a cesty na první casting až po velké finále. Účast na natáčení úvodního spotu byla dobrovolná, naším cílem bylo, aby se dívky při natáčení cítily bezpečně a pohodlně a objednali jsme pro ně speciální soupravu metra, která byla vytopená. Pro dívky bylo na místě připraveno občerstvení, energetické nápoje a pomerančový džus. Ty, které se natáčení zúčastnily, si své první natáčení užily a od společnosti Astratex dostaly i plavky z natáčení na památku. Jak jsem zmínil, nová Česká Miss 2017 je jiná a cílem je vtáhnout veřejnost do průběhu soutěže.
 

 

Zdroj: Česká Miss

Čtěte více

Extravagantní Anna Anna

Extravagantní Anna Anna

S Annou Tejklovou z Prahy, jsem se seznámila po její přehlídce v rámci módní show Czech Fashion Week v Teplicích, před několika lety. To jsem ještě netušila, že je kromě návrhářky i malířkou, ilustrátorkou či autorkou komiksů. Svou značku Anna Anna založila před deseti lety, a tak je čas k malému ohlédnutí.

Vážení přátelé, milí partneři,

Vážení přátelé, milí partneři,

ještě jednou přijměte naše upřímné poděkování za partnerství při pořádání Czech Fashion Week Teplice 2022. Bez vás by to nešlo! Vaší podpory si velmi vážíme a věříme, že nám zachováte přízeň i nadále.

Teplice stále udávají módní trendy

Teplice stále udávají módní trendy

Sobota 17. září přilákala na kolonádu u Domu kultury v Teplicích příznivce módy. Několik set jich usedlo podél přehlídkového mola, další sledovali program prostřednictvím přímého přenosu 7. ročníku Czech Fashion Week 2022.

-->